BSR 061 Μπάμπης Παπαδόπουλος "Μέσα στον πόνο είν' η χαρά μέσα στη χαρά είναι ο πόνος"

Μπάμπης Παπαδόπουλος"Μέσα στον πόνο είν' η χαρά μέσα στη χαρά είναι ο πόνος"LP Μπάμπης Παπαδόπουλος: τώρα και σε βινύλιο! Παρασκευή 27 Νοεμβρίου κυκλοφορεί σε βινύλιο το άλμπουμ του Μπάμπη Παπαδόπουλου "Μέσα στον πόνο είν' η χαρά μέσα στη χαρά είναι ο πόνος".

BSR 037-WOR526-LQB 006 Hip T Wah "Fear"

Hip T Wah "Fear" LP Aπό το Σάββατο 30 Νοέμβρη, κυκλοφορεί το LP των Hip T Wah από την συνεργασία της Liquid Bass Records με την B-Otherside Records και την Wipe Out Records.

BSR 059 The U.L.S "The U.L.S"

The U.L.S"The U.L.S"LP H B-otherSide Records περήφανα παρουσιάζει στο μουσικόφιλο κοινό ,τους United Lovely Sounds, έπειτα από έρευνες 8 χρόνων και πάμπολλες ανασκαφές σε αρχεία φίλων, συλλεκτών, περιοδικών αλλά και των ίδιων των μελών του συγκροτήματος.

BSR045 New Zero God "MMXIII"

New Zero God"MMXIII"CD Oι Νew Zero God κυκλοφόρησαν το άλμπουμ τους " MMXIII" στο αγγλικό label Secret Sin Records  στις 13 Ιανουαρίου 2013.

BSR 049 Γιώργος Μούρτος "Etude"

Γιώργος Μούρτος"Etude"CD Η Β-otherSide records με χαρά  παρουσιάζει τον Γιώργο Μούρτο και την κυκλοφορία του άλμπουμ " Etude", σε ένα enchanged cd που περιλαμβάνει τόσο τον ήχο όσο και τα video από τα tracks του cd και μπορεί να αναπαραχθεί είτε σε συμβατά audio cd player είτε σε dvd player και pc....

  • BSR 061 Μπάμπης Παπαδόπουλος "Μέσα στον πόνο είν' η χαρά μέσα στη χαρά είναι ο πόνος"

    Παρασκευή, 05 Φεβρουάριος 2016 11:18
  • BSR 037-WOR526-LQB 006 Hip T Wah "Fear"

    Πέμπτη, 26 Δεκέμβριος 2013 10:03
  • BSR 059 The U.L.S "The U.L.S"

    Πέμπτη, 17 Σεπτέμβριος 2015 12:34
  • BSR045 New Zero God "MMXIII"

    Τρίτη, 25 Μάρτιος 2014 18:26
  • BSR 049 Γιώργος Μούρτος "Etude"

    Κυριακή, 27 Απρίλιος 2014 20:19
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)