BSR-012 Θανάσης Ξανθάκος Soundtrack " O μοναχικός αστακός"

Θανάσης ΞανθάκοςΟ ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΑΣΤΑΚΟΣ O.S.R.LP SOLD OUT ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ...Γιώργος Μπακόλας ΠΑΡΑΓΩΓΗ....Κυματοθραύστης  2010

BSR 10 Δημήτρης Καρράς και Skull & Dawn "Θνητάριο"

Δημήτρης Καρράς και Skull & Dawn"Θνητάριο"CD Το cd “θνητάριο” (η ευκολόφθαρτη φύση του ανθρώπου)  περιέχει 7 τραγούδια του τραγουδοποιού Δημήτρη Καρρά σε συνεργασία με τους Skull & Dawn   + 10 tracks από το βινύλιο «Οι σχιζοφρενείς δεν χασμουριούνται σχεδόν ποτέ” (300 copies sold out)

BSR 076/GCM 01 The Sounds and Tammy "Live 1966"

The Sounds and Tammy"Live 1966"LP H Β-οtherSide records μέσα από την σειρά Lost Archives και σε συμπαραγωγή με την Go Create Music, φέρνει στο φως μία ακυκλοφόρητη, έως τώρα, ζωντανή ηχογράφηση των Sounds με την Τάμμυ, από τον χειμώνα του 1966.

BSR041 Φ.Βελεσιώτου-Δ.Καρράς-Λ.Γιαννοπούλου "Στο Ρετιρέ"

Φ.Βελεσιώτου-Δ.ΚαρράςΛ.Γιαννοπούλου"Στο ρετιρέ"7'' Ένα τραγούδι με την υπέροχη φωνή της Φωτεινής Βελεσιώτου έκανε την εμφάνισή του στο διαδίκτυο αλλά και στα "45άρια Γεροντοπείσματα", μια σειρά κυκλοφοριών που έρχονται για να προτείνουν νέες μουσικές σε συλλεκτικές εκδόσεις.

BSR 074 Screaming Dead Balloons " Banana Blue"

Screaming Dead Balloons"Banana Blue"LP Screaming Dead Balloons "Banana Blue" Μετά το εξαντλημένο περσινό τους lp, οι Λαρισαίοι Screaming Dead Balloons επανέρχονται με ένα νέο διάφανο γαλάζιο 10'' σε 500 αντίτυπα, πάντα στον σκληρό ψυχεδελικό- garage ήχο που τους ξέρουμε.

  • BSR-012 Θανάσης Ξανθάκος Soundtrack " O μοναχικός αστακός"

    Τρίτη, 26 Ιούλιος 2011 20:01
  • BSR 10 Δημήτρης Καρράς και Skull & Dawn "Θνητάριο"

    Πέμπτη, 20 Δεκέμβριος 2012 11:45
  • BSR 076/GCM 01 The Sounds and Tammy "Live 1966"

    Τετάρτη, 28 Σεπτέμβριος 2016 16:09
  • BSR041 Φ.Βελεσιώτου-Δ.Καρράς-Λ.Γιαννοπούλου "Στο Ρετιρέ"

    Τρίτη, 25 Μάρτιος 2014 18:08
  • BSR 074 Screaming Dead Balloons " Banana Blue"

    Πέμπτη, 03 Μάρτιος 2016 12:32
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)