BSR 080 Βασίλης Λαγός Quintet "Καντάδες για έναν δαίμονα"

Βασίλης Λαγός Quintet"Καντάδες για έναν δαίμονα"CD Η B-otherSide records με χαρά παρουσιάζει την πρώτη ολοκληρωμένη δουλειά του συνθέτη Βασίλη Λαγού σε ποίηση του Ιθακήσιου ποιητή Γιώργου Δάγλα.

BSR 07 - Ellinki Skini ''Vol.1''

Elliniki Skini            Vol.1       LP SOLD OUT Το site www.elliniki-skini.gr σε συνεργασία με την B-otherSide records παρουσιάζουν την συλλογή Elliniki Skini Vol.1,μία έκδοση με συλλεκτικό εξώφυλλο ένα κόμικ που σχεδίασε ειδικά για το σκοπό αυτό ο Πέτρος Ζερβός, ένας από τους κορυφαίους Έλληνες...

BSR057 Βασίλης Παπακωνσταντίνου -Φώτης Ανδρικόπουλος /Π. Λάλεζας "Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"

   B. Παπακωνσταντίνου/Φ. Ανδρικόπουλος/Π. Λάλεζας"Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"7" Single Tο δεύτερο τεύχος της συλλογής με γενικό τίτλο   Γεροντοπείσματα κυκλοφορεί σε λίγες μέρες.

BSR-012 Θανάσης Ξανθάκος Soundtrack " O μοναχικός αστακός"

Θανάσης ΞανθάκοςΟ ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΑΣΤΑΚΟΣ O.S.R.LP SOLD OUT ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ...Γιώργος Μπακόλας ΠΑΡΑΓΩΓΗ....Κυματοθραύστης  2010

BSR041 Φ.Βελεσιώτου-Δ.Καρράς-Λ.Γιαννοπούλου "Στο Ρετιρέ"

Φ.Βελεσιώτου-Δ.ΚαρράςΛ.Γιαννοπούλου"Στο ρετιρέ"7'' Ένα τραγούδι με την υπέροχη φωνή της Φωτεινής Βελεσιώτου έκανε την εμφάνισή του στο διαδίκτυο αλλά και στα "45άρια Γεροντοπείσματα", μια σειρά κυκλοφοριών που έρχονται για να προτείνουν νέες μουσικές σε συλλεκτικές εκδόσεις.

  • BSR 080 Βασίλης Λαγός Quintet "Καντάδες για έναν δαίμονα"

    Τετάρτη, 28 Σεπτέμβριος 2016 13:50
  • BSR 07 - Ellinki Skini ''Vol.1''

    Τρίτη, 01 Μάρτιος 2011 13:59
  • BSR057 Βασίλης Παπακωνσταντίνου -Φώτης Ανδρικόπουλος /Π. Λάλεζας "Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"

    Κυριακή, 29 Σεπτέμβριος 2013 12:42
  • BSR-012 Θανάσης Ξανθάκος Soundtrack " O μοναχικός αστακός"

    Τρίτη, 26 Ιούλιος 2011 20:01
  • BSR041 Φ.Βελεσιώτου-Δ.Καρράς-Λ.Γιαννοπούλου "Στο Ρετιρέ"

    Τρίτη, 25 Μάρτιος 2014 18:08
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)