BSR 051 V8 Carburator “Street cocaine”

V8 Carburator"Street cocaine"7" H Β-otherSide records σε συνεργασία με την Weird Face records, παρουσιάζει την πρώτη ολοκληρωμένη δουλειά των V8 Carburator με τίτλο "Street cocaine", μιας δυναμικής punk'n'roll μπάντας με τον δικό της προσωπικό  και άγριο ήχο.

BSR 044 Stress "Ήχος της ανασφάλειας"

Stress "Ήχος της ανασφάλειας" LP  Από τις αρχές του 2013 οι Stress σε συνεργασία με την b-otherside records δρομολόγησαν την επανακυκλοφορία του ''Ηχου της ανασφάλειας'

BSR 086 The Teardrops "The Teardrops"

The Teardrops"The Teardrops"7'' Οι Τeardrops σχηματίστηκαν στην Αθήνα το 1999. Από τότε και μέχρι το 2010 έκαναν αρκετά live σε διάφορους  χώρους της Αθήνας ( Gagarin, Κύτταρο, Rodeo, An, House of art, Μο Βetter, Be bop, Καφεθέατρο, Odd, Τεχνόπολις – Bαβέλ Comics Festival, Glam κ.α.) και στο club...

BSR 029 Αδιέξοδο "38 χιλιοστά"

Αδιέξοδο"38 χιλιοστά"LP Πέρασαν κιόλας 27 χρόνια από το 1986 που οι Αδιέξοδο δισκογράφησαν τον πρώτο και μοναδικό τους ολοκληρωμένο δίσκο στην Enigma records.

BSR 013 - WOR 521 Moot Point "Ποντικοφάρμακο"

Moot Point"Ποντικοφάρμακο"LP SOLD OUT Πέρασαν 25 χρόνια από την πρώτη κασέτα των Moot Point με τίτλο “Yeah!(Gonna blast ya fulla lead)” μέχρι να βρει τον δρόμο της στα μαύρα αυλάκια μιας έκδοσης σε βινύλιο.

  • BSR 051 V8 Carburator “Street cocaine”

    Πέμπτη, 17 Σεπτέμβριος 2015 12:18
  • BSR 044 Stress "Ήχος της ανασφάλειας"

    Πέμπτη, 26 Δεκέμβριος 2013 10:17
  • BSR 086 The Teardrops "The Teardrops"

    Δευτέρα, 27 Μάρτιος 2017 19:01
  • BSR 029 Αδιέξοδο "38 χιλιοστά"

    Πέμπτη, 14 Μάρτιος 2013 21:35
  • BSR 013 - WOR 521 Moot Point "Ποντικοφάρμακο"

    Κυριακή, 21 Αύγουστος 2011 10:55
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)