BSR057 Βασίλης Παπακωνσταντίνου -Φώτης Ανδρικόπουλος /Π. Λάλεζας "Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"

   B. Παπακωνσταντίνου/Φ. Ανδρικόπουλος/Π. Λάλεζας"Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"7" Single Tο δεύτερο τεύχος της συλλογής με γενικό τίτλο   Γεροντοπείσματα κυκλοφορεί σε λίγες μέρες.

BSR 054 Αρετή Κετιμέ / Λάμπης Ξυλούρης/ Μάνος Πυροβολάκης/ Δημητρής Καρράς « Έλα στην θέση μου / Τα

Αρετή Κετιμέ / Λάμπης Ξυλούρης/ Μάνος Πυροβολάκης/ Δημητρής Καρράς« Έλα στην θέση μου / Τα κάτεργα»7" Τρεις καλλιτέχνες, τρεις μουσικοί που τους χαρακτηρίζει η δεξιοτεχνία και η ενασχόλησή τους με την παράδοσή μας Eίναι τα τρία πρόσωπα που συναντάμε στο πέμπτο τεύχος της σειράς δίσκων 45 στροφών με...

BSR 091 Νικόλας Άσιμος «Γιατί φοράς κλουβί»

Νικόλας Άσιμος «Γιατί φοράς κλουβί»LP H Β-οtherSide records  παρουσιάζει την πλήρη δισκογραφία του Νικόλα Άσιμου , η οποία είχε εκδοθεί από τον ίδιο σε 8 «παράνομες» κασέτες, οι οποίες θα κυκλοφορήσουν σε άλμπουμ βινυλίου  με το αυθεντικό εικαστικό, τα οποία θα περιέχουν και cd.

BSR 033 Prejudice Reborn "Elpis"

Prejudice Reborn"Elpis"CD Το πρώτο full length album των Prejudice Reborn με τίτλο “Elpis” θα κυκλοφορήσει στις 21 Μαρτίου σε ψηφιακή και φυσική μορφή CD από την B-Otherside Records .

BSR 053 Απόγνωση "Δύο λεπτά πριν"

Απόγνωση"Δύο λεπτά πριν"LP Άλλη μια μπάντα από το πρώτο κύμα του Ελληνικού hc/punk, οι Απόγνωση δημιουργήθηκαν τον Οκτώβριο του 1984 στην Αθήνα και διαλύθηκαν το 1987. Μέσα σε αυτό το διάστημα, πρόλαβαν και έπαιξαν με διά...φορες punk μπάντες σε πολλές συναυλίες εκείνης της εποχής, όπως με τους Γεν...

  • BSR057 Βασίλης Παπακωνσταντίνου -Φώτης Ανδρικόπουλος /Π. Λάλεζας "Άκου το τραγούδι / Οι τρελοί"

    Κυριακή, 29 Σεπτέμβριος 2013 12:42
  • BSR 054 Αρετή Κετιμέ / Λάμπης Ξυλούρης/ Μάνος Πυροβολάκης/ Δημητρής Καρράς « Έλα στην θέση μου / Τα

    Δευτέρα, 01 Δεκέμβριος 2014 19:13
  • BSR 091 Νικόλας Άσιμος «Γιατί φοράς κλουβί»

    Κυριακή, 18 Μάρτιος 2018 15:10
  • BSR 033 Prejudice Reborn "Elpis"

    Τρίτη, 07 Μάιος 2013 08:02
  • BSR 053 Απόγνωση "Δύο λεπτά πριν"

    Δευτέρα, 28 Ιούλιος 2014 20:46
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)