BSR 076/GCM 01 The Sounds and Tammy "Live 1966"

The Sounds and Tammy"Live 1966"LP H Β-οtherSide records μέσα από την σειρά Lost Archives και σε συμπαραγωγή με την Go Create Music, φέρνει στο φως μία ακυκλοφόρητη, έως τώρα, ζωντανή ηχογράφηση των Sounds με την Τάμμυ, από τον χειμώνα του 1966.

BSR 079 Αγόρια στον ήλιο " Παρανόικα"

Αγόρια στον ήλιο"Παρανόικα"LP Μια όλως ιδιάζουσα μουσική προσωπικότητα o συνθέτης, στιχουργός και κιθαρίστας socos αφού ξεκίνησε με κάποια ερασιτεχνικά γκρουπ (Φύκια, Requiem) χάραξε με τους The Live Project Band μια ξεχωριστή στο έπακρο διαδρομή, εκπλήσσοντας μας από το '05 μέχρι και το '11 με τέσ...

BSR 059 Μπάμπης Στόκας/Bandallusia "Βαριά Φωνή"

Μ.Στόκας/Bandallusia/Θ.Κάππος/Π.Ραμαντάνη/Λ. Γιαννοπούλου/Ατόφιος"Βαριά φωνή/Στου κέντρου τον τεκέ/Γέλια πλαστικά/Θεαθήναι"7'' Η σειρά γεροντοπείσματα αισίως έφτασε στο 6ο τεύχος , αυτήν την φορά με ένα Single Extended  το οποίο περιέχει 4 τραγούδια, δύο σε κάθε πλευρά.

BSR 047 Αδιέξοδο / Γενιά του χάους "Καλή όρεξη"

ΑΔΙΕΞΟΔΟ / ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟYΣ"Καλή σας όρεξη"Split LP Μάιος 1984: Kυκλοφορει η πρωτη DIY punk παραγωγη στην Ελλαδα, η κασέτα Α...διέξοδο/Γενιά Του Χάους. Άνοιξη του 2013: Πέφτει απο εμάς στο τραπέζι η ιδέα για κυκλοφορία του υλικού της κασέτας σε βινύλιο.

BSR 034 Συλλογή "Διατάραξη Κοινής Ησυχίας"

Συλλογή "Διατάραξη Κοινής Ησυχίας"LP H B-otherSide Records με χαρά ανακοινώνει την επανακυκλοφορία σε βινύλιο δύο συλλογών που καθόρισαν την ελληνική πανκ σκηνή της δεκαετίας του ’80. 

  • BSR 076/GCM 01 The Sounds and Tammy "Live 1966"

    Τετάρτη, 28 Σεπτέμβριος 2016 16:09
  • BSR 079 Αγόρια στον ήλιο " Παρανόικα"

    Τετάρτη, 29 Ιούνιος 2016 10:30
  • BSR 059 Μπάμπης Στόκας/Bandallusia "Βαριά Φωνή"

    Δευτέρα, 01 Δεκέμβριος 2014 19:40
  • BSR 047 Αδιέξοδο / Γενιά του χάους "Καλή όρεξη"

    Δευτέρα, 28 Ιούλιος 2014 21:01
  • BSR 034 Συλλογή "Διατάραξη Κοινής Ησυχίας"

    Τρίτη, 07 Μάιος 2013 08:27
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)