BSR 039 Envy Never Dies "Envy Never Dies"

Envy Never Dies "Envy Never Dies"CD Οι Envy Never Dies είναι ένα 4μελές εναλλακτικό ροκ σχήμα που δημιουργήθηκε το καλοκαίρι του 2004 στην Αθήνα.

BSR 016 Stress “Athens Burning I”

Stress"Athens Burning I"7'' single SOLD OUT Έχουν περάσει 30 ακριβώς χρόνια από την δημιουργία του Athens Burning από τους Stress και το μήνυμά τους παραμένει ειδικά αυτήν την περίοδο, πιο επίκαιρο από ποτέ. Η B-otherSide records με χαρά φέρνει στο φως τις ανέκδοτες ηχογραφήσεις της πρώτης περιό...

BSR 017 Stress “Athens Burning II”

Stress"Athens Burning II"7'' single SOLD OUT   Έχουν περάσει 30 ακριβώς χρόνια από την δημιουργία του Athens Burning από τους Stress και το μήνυμά τους παραμένει ειδικά αυτήν την περίοδο, πιο επίκαιρο από ποτέ. Η B-otherSide records με χαρά φέρνει στο φως τις ανέκδοτες ηχογραφήσεις της πρώτης π...

BSR 053 Απόγνωση "Δύο λεπτά πριν"

Απόγνωση"Δύο λεπτά πριν"LP Άλλη μια μπάντα από το πρώτο κύμα του Ελληνικού hc/punk, οι Απόγνωση δημιουργήθηκαν τον Οκτώβριο του 1984 στην Αθήνα και διαλύθηκαν το 1987. Μέσα σε αυτό το διάστημα, πρόλαβαν και έπαιξαν με διά...φορες punk μπάντες σε πολλές συναυλίες εκείνης της εποχής, όπως με τους Γεν...

BSR021/WOR522/LOT005 Γενιά του Χάους

  Γενιά του ΧάουςLP + DVD Τον Απρίλιο του 2009, οι "Γενιά του Χάους" ανέβηκαν στη σκηνή του club "Gagarin 205" για δύο εμφανίσεις, στα πλαίσια των 20 χρόνων από την διάλυσή τους το 1989.

  • BSR 039 Envy Never Dies "Envy Never Dies"

    Τρίτη, 08 Οκτώβριος 2013 19:31
  • BSR 016 Stress “Athens Burning I”

    Τετάρτη, 30 Νοέμβριος 2011 18:54
  • BSR 017 Stress “Athens Burning II”

    Τετάρτη, 30 Νοέμβριος 2011 19:00
  • BSR 053 Απόγνωση "Δύο λεπτά πριν"

    Δευτέρα, 28 Ιούλιος 2014 20:46
  • BSR021/WOR522/LOT005 Γενιά του Χάους

    Πέμπτη, 04 Οκτώβριος 2012 10:19
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)