BSR 085 Lost Bodies "On Vinyl at last"

Lost Bodies"On vinyl at last"LP H Dark Liquid records και η B-otherSide records παρουσιάζουν για πρώτη φορά σε  200 αριθμημένες κόπιες βινυλίου (100 ροζ και 100 μαύρες) μια συλλογή με τραγούδια των  Lost Bodies, με τίτλο "On vinyl at last".

BSR 068 Βαρέα και ανθυγιεινά "Βαρέα και ανθυγιεινα"

Βαρέα και ανθυγιεινά"Βαρέα και ανθυγιεινά"CD Η Β-otherSide Records παρουσιάζει τους Βαρέα & Ανθυγιεινά από την Καβάλα, στην πρώτη τους ολοκληρωμένη δουλειά, μετά την συμμετοχή τους στο τελευταίο single της σειράς Γεροντοπείσματα.

BSR041 Φ.Βελεσιώτου-Δ.Καρράς-Λ.Γιαννοπούλου "Στο Ρετιρέ"

Φ.Βελεσιώτου-Δ.ΚαρράςΛ.Γιαννοπούλου"Στο ρετιρέ"7'' Ένα τραγούδι με την υπέροχη φωνή της Φωτεινής Βελεσιώτου έκανε την εμφάνισή του στο διαδίκτυο αλλά και στα "45άρια Γεροντοπείσματα", μια σειρά κυκλοφοριών που έρχονται για να προτείνουν νέες μουσικές σε συλλεκτικές εκδόσεις.

BSR 078 The Rabbits "Looking in the universe"

The Rabbits"Looking in the universe"LP   Oι ροδίτες Rabbits είναι ένα από τα πρώτα επαρχιακά συγκροτήματα που είχαν την τύχη να δισκογραφήσουν την δεκαετία του 60, κινούμενοι μουσικά πάνω στα μονοπάτια του garage rock ήχου και να καταγραφούν ως πρωτοπόροι στον ελλαδικό χώρο.

BSR 047 Αδιέξοδο / Γενιά του χάους "Καλή όρεξη"

ΑΔΙΕΞΟΔΟ / ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟYΣ"Καλή σας όρεξη"Split LP Μάιος 1984: Kυκλοφορει η πρωτη DIY punk παραγωγη στην Ελλαδα, η κασέτα Α...διέξοδο/Γενιά Του Χάους. Άνοιξη του 2013: Πέφτει απο εμάς στο τραπέζι η ιδέα για κυκλοφορία του υλικού της κασέτας σε βινύλιο.

  • BSR 085 Lost Bodies "On Vinyl at last"

    Δευτέρα, 27 Μάρτιος 2017 18:38
  • BSR 068 Βαρέα και ανθυγιεινά "Βαρέα και ανθυγιεινα"

    Τετάρτη, 04 Νοέμβριος 2015 15:32
  • BSR041 Φ.Βελεσιώτου-Δ.Καρράς-Λ.Γιαννοπούλου "Στο Ρετιρέ"

    Τρίτη, 25 Μάρτιος 2014 18:08
  • BSR 078 The Rabbits "Looking in the universe"

    Τετάρτη, 29 Ιούνιος 2016 09:52
  • BSR 047 Αδιέξοδο / Γενιά του χάους "Καλή όρεξη"

    Δευτέρα, 28 Ιούλιος 2014 21:01
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)