BSR 07 - Ellinki Skini ''Vol.1''

Elliniki Skini            Vol.1       LP SOLD OUT Το site www.elliniki-skini.gr σε συνεργασία με την B-otherSide records παρουσιάζουν την συλλογή Elliniki Skini Vol.1,μία έκδοση με συλλεκτικό εξώφυλλο ένα κόμικ που σχεδίασε ειδικά για το σκοπό αυτό ο Πέτρος Ζερβός, ένας από τους κορυφαίους Έλληνες...

BSR 018 Μωρά στη Φωτια "Θεατρίνοι"

Μωρά στην Φωτιά"Θεατρίνοι"LP Ας υποθέσουμε πως μια μαγική δύναμη, μας έδινε τη δυνατότητα να επιλέξουμε 3 δίσκους που θεωρούμε αξεπέραστους, να τους κυκλοφορήσουμε σε βινύλιο. Ο ένας από αυτούς θα ήταν σίγουρα οι “Θεατρίνοι” από τα Μωρά στη φωτιά. Γιατί αν ο πρώτος ομώνυμος δίσκος της μπάντας που...

BSR 084 Θανάσης Γκαϊφύλλιας "Stavento"

Θανάσης Γκαϊφύλλιας"Stavento"LP Ο  Θανάσης Γκαϊφύλλιας παραμένει στις μουσικές επάλξεις του τόπου μας  για 50 συνεχόμενα χρόνια, προσφέροντάς μας μέσα από τις προσεγμένες δισκογραφικές του καταθέσεις, έργα που αντέχουν στο χρόνο και έχουν ένα ευδιάκριτο στίγμα. 

BSR 049 Γιώργος Μούρτος "Etude"

Γιώργος Μούρτος"Etude"CD Η Β-otherSide records με χαρά  παρουσιάζει τον Γιώργο Μούρτο και την κυκλοφορία του άλμπουμ " Etude", σε ένα enchanged cd που περιλαμβάνει τόσο τον ήχο όσο και τα video από τα tracks του cd και μπορεί να αναπαραχθεί είτε σε συμβατά audio cd player είτε σε dvd player και pc....

BSR028 B-sides "Mom"

B-sides"Mom"7"+Cd Οι B-sides επιστρέφουν στη δισκογραφία 3 χρόνια μετά το ντεμπούτο lp τους “Story without end”. Η νέα τους κυκλοφορία είναι ένα ep με τέσσερα κομμάτια σε μορφή επτάϊντσου single που παίζει στις 33 στροφές σε 250 αριθμημένες κόπιες.

  • BSR 07 - Ellinki Skini ''Vol.1''

    Τρίτη, 01 Μάρτιος 2011 13:59
  • BSR 018 Μωρά στη Φωτια "Θεατρίνοι"

    Δευτέρα, 19 Μάρτιος 2012 20:31
  • BSR 084 Θανάσης Γκαϊφύλλιας "Stavento"

    Δευτέρα, 27 Μάρτιος 2017 18:16
  • BSR 049 Γιώργος Μούρτος "Etude"

    Κυριακή, 27 Απρίλιος 2014 20:19
  • BSR028 B-sides "Mom"

    Τρίτη, 11 Ιούνιος 2013 19:19
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)