BSR 084 Θανάσης Γκαϊφύλλιας "Stavento"

Θανάσης Γκαϊφύλλιας"Stavento"LP Ο  Θανάσης Γκαϊφύλλιας παραμένει στις μουσικές επάλξεις του τόπου μας  για 50 συνεχόμενα χρόνια, προσφέροντάς μας μέσα από τις προσεγμένες δισκογραφικές του καταθέσεις, έργα που αντέχουν στο χρόνο και έχουν ένα ευδιάκριτο στίγμα. 

BSR 083 Νικόλας Ασιμος "Είμαι παλιάνθρωπος"

Νικόλας Άσιμος"Είμαι παλιάνθρωπος"LP + Cd H Β-οtherSide records  παρουσιάζει την πλήρη δισκογραφία του Νικόλα Άσιμου , η οποία είχε εκδοθεί από τον ίδιο σε 8 «παράνομες» κασέτες, οι οποίες θα κυκλοφορήσουν σε άλμπουμ βινυλίου  με το αυθεντικό εικαστικό, τα οποία θα περιέχουν και cd.

BSR 024 Fratelli - Μακεδονομάχοι "Πρόβα"

Fratelli - Μακεδονομάχοι"Πρόβα"LP SOLD OUT Η κυκλοφορία των δύο μοναδικών σωζόμενων ηχογραφημάτων από το σούπερ γκρουπ των Fratelli / Μακεδονομάχων κάπου στις αρχές του 1974,

BSR 025 Venus in Furs "Dead Europe"

Venus in Furs"Dead Europe"LP Οι Venus In Furs, το θρυλικό Post-punk συγκρότημα των '80 επιστρέφει στη δισκογραφία με τις μηχανές τους αναμμένες στο κόκκινο , με το νέο τους lp  “Dead Europe”, έναν δίσκο που πάλλεται από τις αντηχήσεις της παγκόσμιας μεταμόρφωσης.

BSR046 Drama Queen "Artificial Galaxy"

Drama Queen"Artificial Galaxy"CD Οι Drama Queen δημιουργήθηκαν το 2002 ακολουθώντας τα μονοπάτια της dark alternative σκηνής,γράφοντας δικό τους υλικό με σκοπό να το παρουσιάσουν συναυλιακά.

  • BSR 084 Θανάσης Γκαϊφύλλιας "Stavento"

    Δευτέρα, 27 Μάρτιος 2017 18:16
  • BSR 083 Νικόλας Ασιμος "Είμαι παλιάνθρωπος"

    Δευτέρα, 28 Νοέμβριος 2016 14:36
  • BSR 024 Fratelli - Μακεδονομάχοι "Πρόβα"

    Τετάρτη, 12 Σεπτέμβριος 2012 16:03
  • BSR 025 Venus in Furs "Dead Europe"

    Κυριακή, 24 Ιούνιος 2012 18:51
  • BSR046 Drama Queen "Artificial Galaxy"

    Τρίτη, 25 Μάρτιος 2014 18:37
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)