BSR 019 Διάφανα Κρίνα "Κι η αγάπη πάλι θα καλεί"

Διάφανα Κρίνα"Κι η αγάπη πάλι θα καλεί"2 LP Τα Διάφανα Κρίνα μπορεί να διαλύθηκαν τον Ιούνιο του 2009, αλλά εκτός από το βάρος της απουσίας τους, άφησαν πίσω τους και μία εκκρεμότητα. Ο τελευταίος τους δίσκος, «Κι η αγάπη πάλι θα καλεί», με το προφητικό όπως αποδείχθηκε τραγούδι “Tελευταίος σταθμ...

BSR 047 Αδιέξοδο / Γενιά του χάους "Καλή όρεξη"

ΑΔΙΕΞΟΔΟ / ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟYΣ"Καλή σας όρεξη"Split LP Μάιος 1984: Kυκλοφορει η πρωτη DIY punk παραγωγη στην Ελλαδα, η κασέτα Α...διέξοδο/Γενιά Του Χάους. Άνοιξη του 2013: Πέφτει απο εμάς στο τραπέζι η ιδέα για κυκλοφορία του υλικού της κασέτας σε βινύλιο.

BSR 055 Popi's Orchestra "Popi's Orchestra"

Popi's Orchestra"Popi's Orchestra"LP Η b-otherSide παρουσιάζει εννέα ιστορίες από ήχους, ηχογραφημένες από την "Ορχήστρα της Πόπης" την περίοδο 2008-2009, μέσα από ένα πειραματικό ηχόχρωμα μπολιασμένο με ψυχεδελικά στοιχεία.

BSR 059 The U.L.S "The U.L.S"

The U.L.S"The U.L.S"LP H B-otherSide Records περήφανα παρουσιάζει στο μουσικόφιλο κοινό ,τους United Lovely Sounds, έπειτα από έρευνες 8 χρόνων και πάμπολλες ανασκαφές σε αρχεία φίλων, συλλεκτών, περιοδικών αλλά και των ίδιων των μελών του συγκροτήματος.

BSR 026 Socos and Τhe Live Project Band "Αντάρτικο πόλεων"

Socos and The Live Project Band         «Αντάρτικο Πόλεων»2 LP       Μόλις κυκλοφόρησε σε βινύλιο από την B Other Side Records το άλμπουμ  «Αντάρτικο Πόλεων» των Socos & The Live Project Band.

  • BSR 019 Διάφανα Κρίνα "Κι η αγάπη πάλι θα καλεί"

    Πέμπτη, 17 Μάιος 2012 20:20
  • BSR 047 Αδιέξοδο / Γενιά του χάους "Καλή όρεξη"

    Δευτέρα, 28 Ιούλιος 2014 21:01
  • BSR 055 Popi's Orchestra "Popi's Orchestra"

    Πέμπτη, 19 Μάρτιος 2015 16:47
  • BSR 059 The U.L.S "The U.L.S"

    Πέμπτη, 17 Σεπτέμβριος 2015 12:34
  • BSR 026 Socos and Τhe Live Project Band "Αντάρτικο πόλεων"

    Πέμπτη, 20 Δεκέμβριος 2012 11:59
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)