BSR 092 Νικόλας Άσιμος «Klaste eleftheros»

Νικόλας Άσιμος«Klaste eleftheros»LP H Β-οtherSide records  παρουσιάζει την πλήρη δισκογραφία του Νικόλα Άσιμου , η οποία είχε εκδοθεί από τον ίδιο σε 8 «παράνομες» κασέτες, οι οποίες θα κυκλοφορήσουν σε άλμπουμ βινυλίου  με το αυθεντικό εικαστικό, τα οποία θα περιέχουν και cd.

BSR 027 Μίμης Πλέσσας & οι Orbiters "Greece goes modern"

  Μίμης Πλέσσας & οι Orbiters“Greece goes modern “LP SOLD OUT Έχουν περάσει ακριβώς 45 χρόνια από τότε που η Ελληνική δισκογραφία εμπλουτίστηκε με το “Greece Goes Modern” του Μίμη Πλέσσα & των Orbiters, ένα άλμπουμ που πάντρεψε σ' ένα τέλειο σώμα τα mediterranean shake με τους jazz αυτοσχεδιασμ...

BSR038 Cameres "Θα είμαι εκεί"

Cameres"Θα είμαι εκείCd     Το Καβαλιώτικο ροκ συγκρότημα «Cameres» μετά από 5 χρόνια παρουσίας στον χώρο της ελληνικής εναλλακτικής σκηνής, και μετά από μία promo διαδικτυακή κυκλοφορία («Θα είμαι εκεί Promo 2009»), έφτασε η ώρα για να σας παρουσιάσει την πρώτη του επίσημη δισκογραφική δουλειά η...

BSR 077 Bent by Sorrow "Through fire and water"

Bent By Sorrow"Through fire and water"LP Οι Bent By Sorrow επανέρχονται στην δισκογραφία, 4 χρόνια μετά την κυκλοφορία του πρώτου cd τους, με νέα μέλη και νέο υλικό. 

BSR 029 Αδιέξοδο "38 χιλιοστά"

Αδιέξοδο"38 χιλιοστά"LP Πέρασαν κιόλας 27 χρόνια από το 1986 που οι Αδιέξοδο δισκογράφησαν τον πρώτο και μοναδικό τους ολοκληρωμένο δίσκο στην Enigma records.

  • BSR 092 Νικόλας Άσιμος «Klaste eleftheros»

    Κυριακή, 18 Μάρτιος 2018 15:19
  • BSR 027 Μίμης Πλέσσας & οι Orbiters "Greece goes modern"

    Πέμπτη, 20 Δεκέμβριος 2012 12:06
  • BSR038 Cameres "Θα είμαι εκεί"

    Πέμπτη, 13 Ιούνιος 2013 18:48
  • BSR 077 Bent by Sorrow "Through fire and water"

    Τετάρτη, 28 Σεπτέμβριος 2016 15:47
  • BSR 029 Αδιέξοδο "38 χιλιοστά"

    Πέμπτη, 14 Μάρτιος 2013 21:35
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)