BSR 039 Envy Never Dies "Envy Never Dies"

Envy Never Dies "Envy Never Dies"CD Οι Envy Never Dies είναι ένα 4μελές εναλλακτικό ροκ σχήμα που δημιουργήθηκε το καλοκαίρι του 2004 στην Αθήνα.

BSR 093 Fool in the Box "Fool in the Box"

Fool in the Box"Fool in the Box"LP Η B-otherSide records παρουσιάζει το alternative rock trio των Fool in the Box, στην τρίτη τους δισκογραφική κατάθεση , σε δίσκο βινυλίου.

BSR 108 The Airboys "Flight to the land of Rock 'n' Blues"

The Airboys"Flight to the land of Rock 'n' Blues"LP Οι Airboys ιδρύθηκαν στις αρχές του 1965 στην 115η Πτέρυγα Μάχης της Αεροπορικής Βάσης της Σούδας και είναι το πρώτο ροκ συγκρότημα της Κρήτης. Το 1967 ηχογράφησαν το σπανιότατο single "I feel alone / Χάθηκες" και το 1970 το γκρουπ διαλύεται.

Bsr014- Planet of Zeus - Macho Libre

Planet of ZeusMacho Libre CD ΄Οι “Planet of Zeus” επιστρέφουν τρία χρόνια μετά την κυκλοφορία του επιτυχημένου πρώτου άλμπουμ τους “Eleven the hard ways” για να διαφυλάξουν τον τίτλο τους ως το επόμενο “next big thing from Greece”.

BSR 074 Screaming Dead Balloons " Banana Blue"

Screaming Dead Balloons"Banana Blue"LP Screaming Dead Balloons "Banana Blue" Μετά το εξαντλημένο περσινό τους lp, οι Λαρισαίοι Screaming Dead Balloons επανέρχονται με ένα νέο διάφανο γαλάζιο 10'' σε 500 αντίτυπα, πάντα στον σκληρό ψυχεδελικό- garage ήχο που τους ξέρουμε.

  • BSR 039 Envy Never Dies "Envy Never Dies"

    Τρίτη, 08 Οκτώβριος 2013 19:31
  • BSR 093 Fool in the Box "Fool in the Box"

    Κυριακή, 18 Μάρτιος 2018 15:28
  • BSR 108 The Airboys "Flight to the land of Rock 'n' Blues"

    Παρασκευή, 02 Νοέμβριος 2018 17:58
  • Bsr014- Planet of Zeus - Macho Libre

    Τρίτη, 10 Μάιος 2011 09:52
  • BSR 074 Screaming Dead Balloons " Banana Blue"

    Πέμπτη, 03 Μάρτιος 2016 12:32
Σύνδεσμοι

Μερικοί από τους φίλους και συνεργάτες μας που μπορείτε να επισκεφτείτε...

Συγκροτήματα

88 Reunion: www.myspace.com/thereunion88band
Andreikelos:  http://andreikelos.com/
Anika http://agpolygon08.blogspot.com
B-Sides:    http://www.b-sides.gr/
Crisna: www.myspace.com/thecrisnaband
Decomposer: www.myspace.com/decomposertheband
Fly By Wire: www.myspace.com/fbyw
Free Yourself:  www.freeyourself.de
Hypnelia www.myspace.com/hypnelia
Indiependents: www.myspace.com/indiependentsgreece
Kathrin The Thrill (myspace): www.myspace.com/kathrinthethrill
Kathrin The Thrill (official): http://www.katrinthethrill.com/
Kύκνοι: www.myspace.com/kyknoi
Monkee Wonkey: www.reverbnation.com/label/l25entertainment
Moot Point: www.myspace.com/mootpointyeah
Nicolaou Kim: www.kimnicolaou.com
No Batter: www.myspace.com/nobatter
South Off: www.myspace.com/southoff
Speedbrakes:  www.myspace.com/speedbrakes
Sun Of Greece:  www.myspace.com/sunofgreece
The Crazed: www.myspace.com/thecrazedsalonica
Unholly Union: www.myspace.com/uutheband
Venus In Furs: www.myspace.com/venusinfursband
Γενιά του Χάους: www.myspace.com/geniatouchaous
Διάφανα Κρίνα: www.diafanakrina.infο
Ιωαννάτος Φώτης: www.photisionatos.be
Ιωαννάτου Αγγελική: www.angeliqueionatos.com
Κοματσιούλης Σωτήρης: www.myspace.com/komatsioulissotiris
Μονογυιός Κώστας: www.myspace.com/monogyioskostas
Ταμπόσης Δημήτρης : http://www.dimitritambossis.com
Ο Ακάλεστος:  www.myspace.com/akalestos

 

 

Εταιρίες

360 Record Store: www.360records.gr
CTS Productions: www.ctsprods.com 
Eirkti Records http://www.eirkti.com/ 
Fuzz Overdose: http://fuzzoverdose.com
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Inner Ear: www.inner-ear.gr
Labyrinth of Thoughts: www.labyrinthofthoughts.gr

Liquid Bass records (http://www.liquidbass.gr/)

Roll Out Vision Services: www.rolloutvs.com
Scarecrow:  www.scarecrow.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
The Lab Records: www.myspace.com/thelabrecordsmusic 
THC Soundsystem http://www.thcsoundsystem.gr/ 
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

Media

Belle Vue fanzine: http://www.bellevuesituation.com/
Lost In Tyme blog: http://lostin-tyme.blogspot.com/
Naked Sides: http://nakedsides.wordpress.com/
Rockap: http://www.rockap.gr/
Sonic magazine / Avopoilis music network: http://www.avopolis.gr/
Subexistence Music Portal: http://www.subexistance.com/
Tζαζ & Jazz: http://www.jazzntzaz.gr/
Velvet mornings: http://velvetmagazine.gr/
Για όλα και για τίποτα: http://www.georgekant.com/
Γιουσουρούμ: http://giusurum.blogspot.com/
Δισκορυχείον: http://diskoryxeion.blogspot.com/
Ελληνική Σκηνή: http://www.elliniki-skini.gr/

Καταστήματα

 

360 Record Store: www.360records.gr
Akis 12:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Anazitisi Records: http://anazitisirecords.com
Fokionos Records : http://www.fokionos-records.gr/
High Fidelity: www.highfidelity.com.gr
Karma Music: http://www.karmamusicrecords.gr/
Labyrinth of Thoughts Records: www.labyrinthofthoughts.gr
Lotus Records: www.lotus.gr
Music Works: http://musicworksrecords.blogspot.com
New Sound-Fokionos Records: www.fokionos-records.gr
On stage Records : http://www.onstagerecords.gr
Plan 59 : http://plan59.wordpress.com/
Rock and Roll Circus: http://rockandrollcircus.wordpress.com
Scarecrow: www.scarecrow.gr
Sonic Boom-Used Records: www.usedrecords.gr
Soundeffect Records: www.soundeffect-records.gr
Spindle Records: www.spindlevinylrecords.gr
The Record House: www.recordhouse.gr
Vinylmania Records: www.vinylmania.gr
Wipe Out Records: www.wipeout.gr

 

 

 

 Διάφορα

 

Alcoholic Desaster: http://alcoholicdesaster.espiv.net
Garyfalia Leftheri : www.plumpuddingillustration.com
Lesvos oldies : www.lesvosoldies.gr
Noise Box: www.noiseboxstudio.com
Orpheus audio : www.orpheusaudio2.gr
Punk.gr:  http://punk.gr
Ilias Stefanakis : www.twocatsstudio.com
Natasa Kranioti : www.share-our-idea.blogspot.com
Alexandros Moskofoglou : http://go-create-gr.blogspot.com/
Stelios Tselios : http://www.tseliosmusic.gr

 

 

 

 
GreekEnglish (United Kingdom)